Agresywna odmiana bulteriera – jak rozpoznać?

Agresywna odmiana bulteriera to amerykański bulterier. Jak oraz po czym można go rozpoznać? Czym charakteryzuje się ta odmiana oraz dlaczego uznawana jest za rasę agresywną? Ten krótki poradnik pomoże Wam odróżnić zwyczajną odmianę bulteriera od tej agresywnej.
agresywna odmiana bulteriera

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z centrumkarmy.pl

Agresywna odmiana bulteriera – bulterier amerykański

W powszechnym mniemaniu bulterier amerykański uważany jest za agresywną odmianę bulteriera. Dlaczego tak jest? Aby zrozumieć to stereotypowe postrzeganie tych psów, należy odwołać się do historii tej rasy.

Bulteriery powstały mniej więcej w początkach wieku XIX. Celem hodowców było stworzenie zwierząt o niezwykłej sile i wytrzymałości, które doskonale sprawdzałyby się w polowaniach, jak i walkach. Przez wiele dziesięcioleci czworonogi te wykorzystywano zatem do starć między sobą. Dzisiaj na szczęście praktyki te odeszły do przeszłości, choć nadal czasami mają one miejsce wśród przestępców i pospolitych barbarzyńców.

Wszystko to sprawia, że bulteriery postrzegane są jako groźne rasy psów. Po czym rozpoznać agresywną odmianę bulteriera?

Agresywna odmiana bulteriera – po czym ją rozpoznać?

Amerykański bulterier różni się pod wieloma względami od swojego angielskiego kuzyna. Przede wszystkim jest od niego większy. Osiąga w kłębie wysokość do 53 cm oraz wagę do 27 kg. Psy te są bardzo muskularne i silnie zbudowane. W oczy rzucać się mogą zwłaszcza sterczące uszy, które czasami przycina się, aby nadać zwierzęciu bardziej niebezpiecznego wyglądu. Ponadto charakteryzują się krótką sierścią. Uścisk szczęki bulteriera wynosi 269 funtów na cal kwadratowy.

Agresywna odmiana bulteriera – pies wojownik 

Zła sława, jaka towarzyszy od lat tej rasie wynika z jednej strony z używania tych psów do walk, z drugiej – z nieodpowiedzialnych właścicieli. Źle wychowane bulteriery amerykańskie mogą wykazywać dość silny poziom agresji. Nie ma się jednak czemu dziwić, jest to bowiem ich pierwotny instynkt. Zadaniem właściciela jest jego umiejętne stłumienie. Nie jest to więc rasa odpowiednia dla każdego. Posiadacz tego psa powinien cechować się silnym charakterem, aby czworonóg mu się podporządkował. Umiejętnie zsocjalizowany bulterier amerykański jest łagodny i bardzo wesoły, co więcej, nadaje się także dla rodzin z dziećmi. Trzeba jednak mieć na uwadze to, aby był on należycie wychowany. Osoby bez doświadczenia w prowadzeniu psów nie powinny podejmować się ryzyka posiadania bulteriera amerykańskiego.  

Zobacz też:  Ile śpi bulterier? Sprawdź!

Agresywna odmiana bulteriera – kilka słów podsumowania

Agresywna odmiana bulteriera to bulterier amerykański. Psy tej rasy cechuje większy poziom agresji niż ich angielskich kuzynów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pierwotnie były one używane do walk psów. Czworonogi te można poznać po masywnej budowie ciała i sterczącym uszom, które czasami się przycina. Wymagają one bardzo doświadczonego właściciela, który umie zapanować nad ich silnym charakterem. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też