Bulterier biały – jak wygląda?

Bulterier biały to jeden z wielu kolorów bulteriera. Jak wygląda pies o tym umaszczeniu? Po czym można go rozpoznać? Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z niniejszym artykułem, a uzyskacie odpowiedzi na wszelkie interesujące Was pytania.
bulterier biały

Bulterier biały – wygląd 

Bulterier biały to jeden z najbardziej popularnych kolorów bulteriera. To umaszczenie bulteriera było również pierwotną barwą psa w początkach XIX wieku. 

Opis wyglądu białego bulteriera należy z pewnością rozpocząć od charakterystycznej głowy. Jest ona jajowata, a pysk zwierzęcia jest bardzo wydłużony i opadający, co fachowo określa się mianem “downface”. Głowę ozdabiają sterczące uszy. Nos ma ciemną barwę, a jego koniec opada w dół. Wargi przylegają do siebie, a kryje się za nimi mocna żuchwa. 

Bulteriery są masywne i stosunkowo silnie zbudowane. Odpowiednia dieta pozwala wykształcić właściwą masę mięśniową. Bulteriery nie mają jasno określonej wielkości, a ich wysokość waha się od 35 do 50 cm. Waga z kolei oscyluje od 22 do 38 kg. 

Ich znakiem rozpoznawczym są, oprócz charakterystycznego kształtu głowy, także trójkątny kształt oczu oraz ich ciemna barwa. 

Bulterier biały często zmaga się z problemami ze słuchem. Spowodowane jest to brakiem melanocytów w skórze. Melanocyty odpowiedzialne są za pigment sierści, lecz także za rozwój komórek słuchowych.

Inne kolory bulterierów

Bulterier biały to niejedyna barwa, w jakiej występują te psy. Inne kolory bulterierów to:

  • bulterier czarny – bulteriery o tym umaszczeniu są niezwykle pożądane, lecz rzadko spotykane na ulicach;
  • bulterier czarnobiały – jedna z popularniejszych odmian. Zaraz po kolorze białym, najczęściej spotykana barwa;
  • bulterier brązowy – świetna opcja, aby wyróżnić się swoim pieskiem wśród grona znajomych, niezbyt często widywane;
  • bulterier szary – to raczej mało popularna kolorystyka, niemniej jednak czasem i takie pieski można zobaczyć na ulicy;
  • bulterier rudy – inaczej nazywany po prostu “żółtym”. Stanowi jedną z rzadszych odmian kolorystycznych;
  • bulterier pręgowany – to bardzo pożądana barwa, zarówno wśród hodowców tej rasy, jak i w gronie ich właścicieli. Odmiana ta charakteryzuje się białymi lub czarnymi pręgami na ciele;
  • bulterier niebieski – to niezwykle rzadko spotykany kolor u bulterierów. Wybierany praktycznie wyłącznie przez pasjonatów. Powszechnie nie jest pożądany.
Zobacz też:  Bulterier niebieski - jak wygląda? 

Należy też wspomnieć, że istnieje również bulterier miniaturowy. Nie różni się on wiele od standardowego poza wielkością.

Bulterier biały – kilka słów podsumowania

Bulterier biały to najbardziej popularna i wzorcowa barwa tych psów. Bulteriery charakteryzują się umięśnioną budową ciała oraz charakterystyczną jajowatą głową i wydłużonym pyskiem. Ich wzrost waha się od 35 do 50 cm, waga zaś, od 22 do 38 kg. Mają trójkątne, ciemne oczy, a także sterczące uszy.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też