Bulterier brązowy – sprawdź, jak wygląda!

Interesuje Cię bulterier brązowy i chciałbyś zakupić takiego pieska? Zależy Ci na tym, aby dowiedzieć się o nim wszystkich niezbędnych informacji? Niniejszy artykuł przeznaczony jest zatem właśnie dla Ciebie! Dzięki niemu dowiesz się wszystkiego, co potrzebne.
bulterier brązowy

Bulterier brązowy – opis wyglądu 

Bulterier brązowy poza swoim umaszczeniem nie różni się niczym od innych przedstawicieli swojej rasy. Cechą charakterystyczną tych uroczych zwierząt jest specyficzny, jajowaty kształt głowy oraz długi pysk, dzięki któremu nie pomylimy go z żadnym innym psem. Fachowo taki rodzaj pyska określa się mianem “downface”. 

Bulteriery należą do czworonogów masywnych i stosunkowo dobrze umięśnionych. Ich sylwetka mimo wszystko jest jednak proporcjonalna. Mają szeroką klatkę piersiową i łukowaty grzbiet oraz długą szyję.

Uszy tych zwierząt są małe i sterczą pionowo. Oczy z kolei mają skośny kształt i ciemną barwę.

Kształt nosa u bulterierów określany jest mianem “rzymskiego”. Jest opadający oraz czarny.

Łapy są proste i masywne, a zarazem proporcjonalne.

Waga tych psów waha się od 22 do 38 kg. Wysokość w kłębie wynosi od 35 do 50 cm. Samice z reguły są nieco mniejsze od samców. 

Bulterier – inne kolory

Poza bulterierem o umaszczeniu brązowym, psy te występują też w wielu innych odmianach kolorystycznych. Pozostałe kolory bulteriera to: 

  • bulterier biały – to niewątpliwie najbardziej znany kolor, w jakim możemy spotkać bulteriera. Zarazem warto nadmienić, że barwa ta to pierwotne umaszczenie, które posiadały te psy w początkach XIX wieku;
  • bulterier czarnobiały – zaraz po bulterierze białym, jeden z najbardziej popularnych bulterierów. Druga barwa występuje zazwyczaj w postaci łat na ciele;
  • bulterier pręgowany – to jedna z bardziej pożądanych odmian kolorystycznych. Ich cechą charakterystyczną są czarne bądź białe pręgi występujące na ciele;
  • bulterier czarny – stosunkowo rzadko występująca barwa, lecz niezwykle pożądana zarówno przez hodowców, jak i właścicieli;
  • bulterier rudy – nazywany też niekiedy “żółtym”. Niełatwo spotkać go na ulicach i w parkach, dzięki czemu możemy się wyróżnić posiadaniem psiaka o tym umaszczeniu;
  • bulterier szary – to raczej mało popularna barwa bulterierów, lecz czasem również możemy ją napotkać;
  • bulterier niebieski – nie należy do barw powszechnie uznawanych za wzorcowe. Nie jest pożądana przez hodowców, lecz na świecie ma pewne oddane grono zwolenników.
Zobacz też:  Bulterier angielski - jak wygląda?

Należy także wspomnieć, że istnieje też bulterier miniaturowy. Ta odmiana nie różni się praktycznie niczym od standardowej poza wielkością zwierzęcia.

Bulterier brązowy – podsumowanie

Bulterier brązowy to jedna z odmian kolorystycznych tej rasy. Cechuje go umięśniona sylwetka oraz charakterystyczna, jajowata głowa o wydłużonym, opadającym w dół pysku. Zazwyczaj psy te ważą od 22 do 38 kg i osiągają wzrost od 35 do 50 cm w kłębie.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też