Bulterier do adopcji – gdzie adoptować psa rasy bulterier?

Jesteś miłośnikiem psów i chcesz wiedzieć, gdzie mógłbyś dostać bulteriera do adopcji? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dzięki niemu dowiesz się, gdzie możesz adoptować takiego czworonoga, a także jak wygląda cała ta procedura.
Bulterier do adopcji

Bulteriery do adopcji – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Jeżeli chcemy posiadać psa, mamy kilka dróg do wyboru. Jedną z nich jest adopcja. Bulteriera do adopcji można dostać przede wszystkim w schroniskach dla zwierząt. Jednym z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu jest schronisko dla zwierząt “Na Paluchu” w Warszawie. Można też udać się do jednej z licznych fundacji dla zwierząt.

Bulterier do adopcji – jak wygląda procedura?

Procedura adopcji bulteriera nie różni się niczym od przygarnięcia pod swój dach innych psów. Rzadko zdarza się, aby schronisko wydało nam zwierzę od ręki. Zazwyczaj przeprowadzany jest wywiad mający na celu weryfikację, czy jesteśmy dobrymi kandydatami do opieki nad czworonogiem. Pracownicy zwracają szczególną uwagę na fakt, czy możemy zapewnić psu bezpieczeństwo, ruch, odpowiednio zbilansowaną karmę oraz opiekę na wypadek choroby.

Niektóre schroniska pobierają symboliczną opłatę za adopcję. Wynosi ona zazwyczaj od 10 do 30 zł za szczeniaka i od 20 do 100 zł za psa dorosłego.  Jeżeli zdecydujemy się na przygarnięcie zwierzęcia z fundacji, nie poniesiemy żadnych opłat.  

W schronisku często oferowana może być nam również opcja kastracji pieska, która jest przeprowadzana przez pracujących w schronisku lekarzy weterynarii. Nasz mały przyjaciel zostanie też oczywiście zaszczepiony przed wydaniem.

Bulterier do adopcji – wybrać szczeniaka czy dorosłego?

Na pewno wchodząc pierwszy raz do schroniska, zadajemy sobie pytanie, czy wybrać szczeniaka, czy dorosłego osobnika. Każdy z tych wariantów ma swoje plusy i minusy.

Zobacz też:  Bulterier szczeniak - ile kosztuje?

W przypadku szczenięcia musimy pamiętać, że jego charakter dopiero się kształtuje. To duża odpowiedzialność, odpowiadamy bowiem za to, jak pokierujemy rozwojem małego pieska. Ponadto pamiętajmy, że opieka nad szczeniaczkiem jest dużo bardziej czasochłonna niż ta nad dorosłym psem.

W przypadku dorosłego osobnika bierzemy pod swój dach zwierzę już ukształtowane, niekiedy, jak to ma miejsce w przypadku schronisk, posiadające bagaż doświadczeń. Nasz mały przyjaciel może w związku z tym zachowywać się w sposób nietypowy. Musimy być zatem cierpliwi i powoli oswajać go z nowym otoczeniem. 

Bulterier z hodowli – alternatywa dla adopcji

Alternatywą dla adopcji może być zakup bulteriera z hodowli. W tym przypadku jednak musimy liczyć się z kosztem rzędu od 3 do 4, a nawet czasami 6 tysięcy złotych. Zabieramy jednak do domu psa z rodowodem, którym możemy poszczycić się na wystawach. W schronisku nie zawsze mamy taką możliwość. 

Bulterier do adopcji – podsumowanie

Wzięcie bulteriera do adopcji to wspaniałe rozwiązanie, dzięki któremu możemy zapewnić zwierzęciu dom. Można to zrobić za pośrednictwem schronisk lub fundacji. Aby adoptować pieska, musimy zostać zweryfikowani przez pracowników placówki. W przypadku schronisk adopcja wiąże się z symboliczną opłatą.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też