Bulterier niebieski – jak wygląda? 

Bulterier niebieski to stosunkowo rzadko spotykane umaszczenie bulteriera, lecz jest ono niezwykle urokliwe i ma swoich zwolenników. Chciałbyś dowiedzieć się nieco więcej o tych psach? Zapraszamy zatem do lektury niniejszego artykułu.
bulterier niebieski

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z canisrubra.com

Bulterier niebieski – wygląd

Bulterier niebieski mierzy zazwyczaj od 35 do 50 cm w kłębie i osiąga wagę od 22 do 38 kg. Należy zaznaczyć, że suczki są zawsze lżejsze od samców. Sierść tych psów jest krótka, gładka i lśniąca. Z racji dość niezwykłego ubarwienia tych zwierząt, często chorują one na świerzb. Jednakże pamiętajmy, że bardzo łatwo możemy zwalczyć tę chorobę z pomocą lekarza weterynarii. 

Czworonogi te są bardzo umięśnione i charakteryzują się stosunkowo dużą siłą. Wyróżniają się zwłaszcza charakterystycznym kształtem głowy. Ich oczy są skośne, a kufa bardzo długa i opadająca w dół. Mają średniej długości ogon i w sterczące, wyprostowane uszy. 

Należy zaznaczyć, że niebieska barwa, podobnie jak maść czekoladowa, nie jest uznawana za wzorcową i pożądaną. Odbiega ona bowiem od pierwotnego standardu rasy. Psy w takim kolorze powstały w wyniku licznych krzyżówek, lecz u profesjonalnych hodowców bardzo rzadko można je dostać z uwagi na to, że niszczą one wzorzec rasy. Niemniej jednak umaszczenie to ma na świecie pewne stałe grono zwolenników. 

Bulterier niebieski – cena

Średni koszt psów tej rasy zależy w dużej mierze od wieku psa, renomy hodowli, ilości szczeniąt w miocie i płci zwierzęcia. Średnio trzeba za jednego pieska zapłacić ok. 4-6 tys. zł.

Bulterier niebieski – usposobienie

Bulteriery niebieskie, podobnie jak inni przedstawiciele tej rasy, są bardzo przyjacielskie i rodzinne. Źle znoszą samotność, należy więc od małego przyzwyczajać je do faktu, że czasem muszą zostać same. Ich pierwotny instynkt przejawia się w kontaktach z innymi zwierzętami. Dlatego od szczenięcia muszą być socjalizowane, aby mogły spokojnie funkcjonować wśród przedstawicieli swojego gatunku.

Zobacz też:  Bulterier biały - jak wygląda?

Bulterier – inne kolory

Jeżeli jesteś jednak zwolennikiem tradycyjnego umaszczenia psów, możesz wybrać standardowe kolory bulteriera:

  • bulterier biały – pierwotne umaszczenie tych psów. Spotykane najczęściej;
  • bulterier czarnobiały – druga najbardziej popularna barwa;
  • bulterier czarny – stosunkowo rzadko występujący kolor. Niezwykle pożądany;
  • bulterier pręgowany – bardzo pożądana przez hodowców, jak i właścicieli odmiana;
  • bulterier brązowy – niezwykle urokliwie wyglądający piesek, który wyróżnia się na ulicach;
  • bulterier szary – dość rzadko spotykana barwa, niemniej również czasem możemy je napotkać;
  • bulterier rudy – inaczej nazywany również “żółtym”. Ten kolor także nie należy do wyjątkowo popularnych.

Trzeba również zauważyć, że bulterier występuje też w wersji miniaturowej. Bulterier miniaturowy zasadniczo niczym nie różni się od większego kuzyna.

Bulterier niebieski – podsumowanie

Bulterier niebieski to jedna z barw, w której występują te psy. Przez hodowców nie jest ona pożądana i uznawana za zaburzającą wzorzec rasy. Pieski te mają jednak na całym świecie pewne grono zwolenników.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też