Bulterier pręgowany – charakter, wygląd, cena

Bulterier pręgowany to jedno z najbardziej pożądanych umaszczeń u bulteriera. Zamierzasz kupić tego wyjątkowego pieska i chciałbyś dowiedzieć się o nim czegoś więcej? Serdecznie zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Dowiesz się wszystkiego o tych psach.
bulterier pręgowaty

Bulterier pręgowany – wygląd

Bulterier pręgowany charakteryzuje się tym, że na jego ciele widoczne są, w zależności od jego umaszczenia, białe lub czarne pręgi. Bulteriery stosunkowo łatwo jest rozpoznać, ich głowa bowiem ma dość niespotykany wygląd. Jest jajowata, a pysk wydłużony, opadający w dół. Czworonogi te posiadają niewielkie, skośne, ciemne oczy oraz sterczące uszy. Waga tych zwierząt waha się od 22 do 38 kg, a wzrost oscyluje w granicach 35-50 cm. Są to psy średniej wielkości.

Bulterier pręgowany – charakter

Bulteriery pręgowany, podobnie jak i inni przedstawiciele tej rasy, borykają się ze stereotypem zwierząt niezwykle agresywnych i groźnych. W istocie są one bardzo przyjazne wobec ludzi oraz niezwykle radosne. Cechują się inteligencją, lecz zarazem stosunkowo dużą upartością. Chcąc je wyszkolić, trzeba uzbroić się w dość spore pokłady cierpliwości. To czworonogi rodzinne, które bardzo źle znoszą każde, nawet najkrótsze, rozstanie ze swoim właścicielem. Odreagowując stres z tym związany, mogą niszczyć przedmioty znajdujące się niedaleko nich. Do innych przedstawicieli swojego gatunku odnoszą się z rezerwą. Aby uniknąć starć z innymi psami, należy od małego socjalizować je z innymi zwierzętami. 

Bulterier pręgowany – cena 

Cena bulteriera pręgowanego nie różni się od tej, jaką musimy zapłacić za standardowego, białego bulteriera. Kupując go w zarejestrowanej hodowli, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu od 3 do 4 tys. zł. 

Bulterier – inne kolory

Warto też wspomnieć, że istnieją inne kolory bulterierów. Można wymienić następujące barwy:

  • bulterier biały – to najbardziej znane umaszczenie. Jest to pierwotna barwa tej rasy, wyhodowanej w początkach XIX wieku;
  • bulterier czarny – to jedna z bardziej pożądanych barw. Występuje jednak stosunkowo rzadko;
  • bulterier czarnobiały – to po kolorze białym jedno z najczęściej występujących umaszczeń;
  • bulterier brązowy – dzięki pieskom o tej barwie możemy wyróżnić się w gronie znajomych i innych posiadaczy psów;
  • bulterier rudy – inaczej zwany bulterierem “żółtym”. Stosunkowo rzadko spotykany, lecz bardzo urokliwy piesek;
  • bulterier szary – dość mało popularne umaszczenie, choć również czasami spotykany na ulicach i w parkach.
Zobacz też:  Bulterier a wzrost - jak wysoki może być bulterier?

Jeżeli żadna z powyższych barw nas nie przekonała, pamiętajmy, że istnieje również bulterier miniaturowy. Nie różni się on od standardowej odmiany poza faktem, że jest nieco mniejszy. 

Bulterier pręgowany – kilka słów zakończenia

Bulterier pręgowany to jedna z bardziej pożądanych wersji kolorystycznych tych psiaków. Charakteryzują się białymi lub czarnymi pręgami na ciele. Są to masywne, dobrze umięśnione psy o wadze od 22 do 38 kg i wzroście od 35 do 50 cm. Wbrew obiegowym opiniom są przyjacielskie, radosne i nadają się do rodzin z dziećmi. Ich cena wynosi zazwyczaj od 3 do 4 tys. zł.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też