Bulterier rudy – czy warto?

Interesuje Cię bulterier rudy i zastanawiasz się, czy warto zakupić psa o tym umaszczeniu? Nasz krótki poradnik ma na celu pomóc Ci w dokonaniu właściwej decyzji. Przeczytaj go, a dowiesz się, dlaczego warto kupić rudego bulteriera.
bulterier rudy

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie chinskipupil.pl

Bulterier rudy – jak wygląda?

Bulterier rudy inaczej nazywany jest też bulterierem “żółtym”. Jego barwa sierści przybiera bowiem czerwonawo-żółty odcień. Psy o umaszczeniu rudym, podobnie jak inni przedstawiciele tej rasy, charakteryzują się silną, muskularną budową ciała. Wyróżnia je także charakterystyczna, jajowata głowa i wydłużona kufa, która opada ku dołowi. 

Czworonogi te mają dość krótkie, a zarazem spiczaste uszy oraz niewielkie, skośne oczy o ciemnej barwie. Nos tych psów jest czarny i opadający, często określany jako “rzymski”. 

Są to zwierzęta o średniej wielkości. Ich waga oscyluje od 22 do 38 kg, wzrost w kłębie zaś wynosi zazwyczaj 35-50 cm. 

Bulterier rudy – charakter oraz usposobienie

Bulteriery rude, podobnie jak i ich kuzyni o innym umaszczeniu, to psy zmagające się niezasłużenie ze złą sławą. Wynika ona z tego, że pierwotnie bulteriery używano w walkach psów. Stąd też te urocze czworonogi uznawane są za agresywne i groźne. W istocie są jednak bardzo przyjacielskie, wesołe i radosne. Uwielbiają dzieci i nadają się doskonale jako towarzysze rodzin. Bardzo przywiązują się do swoich właścicieli i źle znoszą samotność. Są inteligentne, lecz zarazem dość uparte. Trening wymaga więc od właściciela dość dużych pokładów cierpliwości.

Bulterier – inne kolory

Bulterier o rudym umaszczeniu to niejedyna odmiana tych psów. Bulterier występuje w wielu kolorach:

  • bulterier biały – to pierwotne umaszczenie tych psów. Zarazem jest to najczęściej spotykana barwa;
  • bulterier czarnobiały – zaraz po kolorze białym, najczęściej spotykane psy rasy bulterier;
  • bulterier pręgowany – bardzo pożądana barwa. Cechą charakterystyczną tych zwierząt są białe lub czarne pręgi na ciele;
  • bulterier brązowy – dość rzadko spotykana odmiana, lecz dzięki temu możemy wyróżnić się posiadaniem takiego pieska;
  • bulterier czarny – niewątpliwie spotkanie całkowicie czarnego bulteriera nie jest łatwe. Kolor pożądany przez hodowców;
  • bulterier szary – mało popularna odmiana kolorystyczna, lecz czasem również możemy spotkać takie psiaki na ulicy;
  • bulterier niebieski – kolor nieuznawany przez hodowców. Posiada jednak pewne grono zwolenników.
Zobacz też:  Bulterier brązowy - sprawdź, jak wygląda!

Ponadto pamiętajmy, że istnieje też bulterier miniaturowy. Poza wielkością nie różni się on jednak od większych kuzynów.

Bulterier rudy – podsumowanie

Bulteriery rude to masywne pieski, które można łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznej głowie. Wbrew obiegowym opiniom są one urocze i bardzo rodzinne. Cechuje je duża inteligencja. Świetnie nadają się do rodzin z dziećmi. Czy warto je kupić? Zdecydowanie tak!Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też