Bulterier szary – umaszczenie, charakter, hodowla

Interesuje Cię bulterier szary? Zamierzasz kupić pieska tej rasy i chciałbyś najpierw dowiedzieć się o nim nieco więcej informacji? To właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten artykuł. Zachęcamy do lektury.
Bulterier szary

Bulterier szary – umaszczenie i wygląd

Bulterier szary wyróżnia się spośród innych szarą barwą sierści. Nie jest to odmiana kolorystyczna szczególnie popularna wśród właścicieli i hodowców, niemniej jednak czasem i pieski o tej barwie możemy spotkać na ulicach.

Bulteriery to psy o bardzo masywnej i silnej budowie ciała. Niewątpliwie niełatwo jest je pomylić z innymi przedstawicielami psiego gatunku dzięki charakterystycznej głowie, która przyjmuje jajowaty kształt. Pysk tego psiaka jest wydłużony i opada w dół. Waga bulterierów oscyluje w granicach 22-38 kg, wzrost zaś wynosi około 35-50 cm w kłębie.

Bulterier szary – charakter i usposobienie

To psy inteligentne, lecz zarazem cechujące się dużą upartością. Nie są więc wyjątkowo łatwe w ułożeniu. Trenując je, trzeba uzbroić się w duże pokłady cierpliwości. Należą do psów przyjacielskich, rodzinnych i bardzo wesołych. Są świetne dla rodzin z dziećmi. Niestety źle znoszą momenty, w których pozostawione są samym sobie. Mogą odreagowywać stres związany z samotnością poprzez niszczenie przedmiotów w bliskim otoczeniu. Opinia o nich jako o zwierzętach wyjątkowo agresywnych jest mocno przesadzona, aczkolwiek mogą wykazywać pewne przejawy agresji w stosunku do innych zwierząt. Aby nie dochodziło do walk z pieskami, warto je socjalizować od szczenięcia.

Bulterier szary – hodowla

W Polsce istnieje bardzo wiele hodowli bulterierów. Ich listę możemy znaleźć na stronie hodowle.pl. Radzimy kupować pieski u zarejestrowanych hodowców. Mamy wtedy pewność, że zakupiony psiak jest w pełni rasowy i zdrowy. Średni koszt szarego bulteriera to ok. 3-4 tys. zł. 

Bulterier a inne kolory

Barwa szara to niejedyne umaszczenie bulteriera. Występują też one w wielu innych barwach. Pozostałe kolory bulteriera to:

  • bulterier biały – podstawowa barwa, w której możemy spotkać pieski tej rasy;
  • bulterier pręgowany – niezwykle pożądany odcień przez hodowców. Cechuje się występowaniem białych lub czarnych pręg na ciele;
  • bulterier czarnobiały – tuż po barwie białej, najczęściej występujące umaszczenie u bulterierów;
  • bulterier rudy – inaczej nazywa się go także “żółtym”. Dość rzadko spotykany;
  • bulterier czarny – bardzo pożądana barwa, acz niezwykle rzadko występująca;
  • bulterier brązowy – ciekawe umaszczenie, którym możemy wyróżnić się w gronie znajomych.
Zobacz też:  Bulterier amerykański - charakter, wygląd, usposobienie, cena

Bulterier szary – podsumowanie

Bulterier szary to niezbyt popularna barwa u bulteriera. Psy tej rasy charakteryzują się muskularną budową ciała i charakterystycznym, wydłużonym pyskiem. Są świetnymi kompanami i należą do zwierząt wyjątkowo rodzinnych. Można je zakupić w jednej z licznych w Polsce hodowli. Koszt wynosi zazwyczaj od 3 do 4 tys. zł.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też