Bulterier a waga – Ile może ważyć?

Interesuje Cię bulterier i jego waga? Zamierzasz kupić tego pieska i chciałbyś wiedzieć, ile taki czworonóg może ważyć? Dowiesz się tego z poniższego artykułu, w którym omawiamy tę kwestię. Zapraszamy do lektury.
Bulterier waga

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z fankazwierza.pl

Bulterier a waga – ile powinien ważyć bulterier?

Bulterier to piesek, którego waga nie jest zbyt duża. To psy średniej wielkości. Dobrze karmiony i prawidłowo rozwinięty samiec tej rasy powinien osiągnąć masę ciała od 22 do 38 kg. Z kolei samica bulteriera jest nieco mniejsza. Prawidłowy przedział wagowy w tym przypadku to 22-28 kg. 

Bulterier a waga – problemy z otyłością

Bulteriery to rasa psów, która bardzo często zmaga się z otyłością. Dlatego też powinniśmy szczególną uwagę przywiązywać do kwestii karmienia tych zwierząt, tak, aby dostarczać naszym czworonożnym przyjaciołom możliwie zbilansowaną dietę. Bulteriery to urodzone łasuchy. Przepadają one za słodyczami. Od czasu do czasu, np. w nagrodę, można podarować im słodki przysmak. Powinniśmy wystrzegać się jednak, aby nie stało się to codzienną tradycją.

Podstawą diety tych psów jest karma bogata w mięso, podroby oraz warzywa i tłuszcze roślinne. Doprowadzenie pieska do otyłości nie tylko skutkuje tym, że jest on bardziej ociężały, lecz może powodować wiele poważnych problemów np. sercowych. Zbędne kilogramy drastycznie oddziałują też na stawy biodrowe zwierzęcia, czego konsekwencją jest niekiedy dysplazja. To choroba nieuleczalna, która stopniowo, acz nieubłaganie, uniemożliwia psu poruszanie się. W ostatecznym stadium choroby nasz psiak nie będzie w stanie podnieść się z podłogi. 

Bulterier a waga – podsumowanie

Bulterier swoją prawidłową wagę powinien utrzymywać w przedziale 22-38 kg. Psy tej rasy niezwykle często cierpią z powodu otyłości, która może być przyczyną wielu groźnych chorób, zarówno sercowo-naczyniowych, jak i tych związanych z narządem ruchu. Będąc właścicielami tych czworonogów, szczególną uwagę powinniśmy przywiązywać do ich prawidłowej diety.

Zobacz też:  Bulterier amerykański - charakter, wygląd, usposobienie, cena


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też