Bulterier a wzrost – jak wysoki może być bulterier?

Masz bulteriera i chcesz wiedzieć, jaki może być jego wzrost? Koniecznie przeczytaj zatem poniższy artykuł, który udziela odpowiedzi na zadane pytanie. Życzymy wszystkim przyjemnej lektury!
bulterier wzrost

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z ezwierzaki24.pl

Bulterier a wzrost – od czego zależy wzrost tego psa?

Dorosły bulterier osiąga średnio wzrost od 45 do 55 cm. Wzrost uzależniony jest przede wszystkim od płci zwierzęcia. Tak jak u większości psów, suczki są mniejsze niż samce. Samica bulteriera jest więc nieco niższa i jej wysokość wynosi zazwyczaj od 35 do 50 cm.

Należy też wziąć pod uwagę, że w przypadku bulterierów mamy też do czynienia z odmianą miniaturową. Jaki wzrost osiągają bulteriery miniaturowe? W tym przypadku suczka, a także samiec nie mierzą więcej niż od 25 do 35 cm wzrostu. 

Bulterier a wzrost – kiedy bulterier przestaje rosnąć?

Psy rasy bulterier swój naturalny wzrost osiągają mniej więcej w 12 miesiącu życia. Oczywiście bywają odstępstwa od tej reguły. Zdarzają się psy, które przestają rosnąć już w 9-10 miesiącu, a są i takie, które potrafią rosnąć nawet do 18 miesiąca. 

Bulterier a wzrost – jakie czynniki wpływają na wzrost naszego pieska?

Rozważając kwestię tego, co wpływa na wzrost bulteriera, należy wspomnieć, że nie bez znaczenia są tu czynniki genetyczne. Jednakże pewien wpływ może mieć też sposób odżywania. Zaniedbany, źle odżywiony czworonóg może osiągnąć nieco niższy wzrost niż jego kuzyn, który żywi się w pełni zbilansowaną karmą. Pamiętajmy przy tym, że bulteriery powinny żywić się przede wszystkim mięsem oraz tłuszczami roślinnymi. 

Bulterier a wzrost – podsumowanie

Bulterier osiąga wzrost średnio 45-55 cm. Samice są z reguły odrobinę niższe i zatrzymują się przy 35-50 cm. Bulteriery miniaturowe mierzą zazwyczaj 25-35 cm. Psy tej rasy szczyt rozwoju osiągają zazwyczaj w 12 miesiącu życia. O wzroście pieska decydują przede wszystkim geny, lecz także sposób odżywania.

Zobacz też:  Bulterier czarny - wygląd, charakter, najważniejsze informacje


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też