Czy bulterier jest niebezpieczny? Sprawdź!

Chciałbyś kupić psa i zastanawiasz się, czy bulterier jest niebezpieczny? W tym krótkim artykule odpowiemy na to pytanie i wyjaśnimy, czy obiegowo krążące opinie o tych psach są prawdziwe. Zapraszamy do lektury.
Czy bulterier jest niebezpieczny

Czy bulterier jest niebezpieczny? Nie taki diabeł straszny, jak go malują

W powszechnym mniemaniu ogółu społeczeństwa, bulterier uważany jest jako pies niebezpieczny. Stereotyp ten wynika z historii tej rasy. Pierwotnie bowiem zwierzęta te były wykorzystywane w walkach psów. Pomimo faktu, że w obecnych czasach walki takie organizują tylko zwyczajni przestępcy, bulteriery wciąż muszą mierzyć się ze złą opinią. Jaka jest prawda o tych czworonogach?

Czy bulterier jest niebezpieczny? To przecież słodziak!

W istocie pieski te są bardzo sympatyczne, wesołe i rodzinne. Doskonale nadają się do rodzin, w których znajdują się dzieci. Co więcej, bulteriery kochają najmłodszych. Musimy tylko mieć na uwadze, że w okazywaniu czułości, pieski te bywają niezbyt delikatne. Podczas ich zabaw z dziećmi warto mieć je zatem na oku.

Bulterier a agresja – instynkt pierwotny 

Faktem jednak jest, co musimy przyznać, że pierwotny instynkt tych psów objawia się w stosunku do innych przedstawicieli swojego gatunku. Bulterier może przejawiać agresję wobec innych czworonogów. Nie tylko psów, ale także np. kotów. Należycie socjalizowany od małego psiak może jednak stłumić te popędy i zaprzyjaźnić się z innymi stworzeniami. Wszystko zależy więc od nas samych.

Czy bulterier jest niebezpieczny? Podsumowanie

Bulteriery okryte są złą sławą. Powszechnie uważa się je za psy groźne i niebezpieczne. W istocie są one bardzo przyjazne i wesołe w relacjach z ludźmi. Co prawda bulterier może wykazywać agresję, lecz skierowaną wobec innych zwierząt. Jeżeli jednak będzie właściwie tresowany, także i w tym aspekcie może stać się wspaniałym przyjacielem czworonogów. 

Zobacz też:  Bulterier - charakter i najważniejsze cechy


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też