Czy bulterier to pies obronny?

Rasa psów bulterier, znana jest ze swojego instynktu i odwagi, pozwalających na bycie psem obronnym. Jednak aby się o tym przekonać, warto przeczytać artykuł i upewnić się czy będzie to dobry wybór na stróża domu.
Czy bulterier to pies obronny

Pies obronny – co to dokładnie oznacza?

Pies charakteryzujący się osobowością obrońcy to też czworonóg wyróżniający się umiejętnościami bitewnymi i walecznymi. Ma silny instynkt i łatwość w badaniu terytorium. Charakter bulteriera to odwzorowanie opisanych cech. Czy mocny charakter oznacza jednocześnie, że ta rasa jest groźna? Niezupełnie.

Bulterier mimo mylącego wyglądu, w rzeczywistości jest przyjacielski, opanowany, reagujący tylko w momencie budzącym niepokój. Mają skłonność do okazywania uczuć i okazywania swoich potrzeb poprzez nadmiar energii i chęć zabawy. Umiejętności obronne są dla nich łatwością, wynikającą z ich natury. Mimo wszystko, warto zadbać o odpowiednią dawkę ruchu w postaci dodatkowych ćwiczeń, stawiania wyzwań, biegania i treningów, również z pomocą szkoleniowca.

Bulterier – opinie

Decyzja o przyjęciu w rodzinie czworonoga nie jest tym samym co kupienie nowych ciuchów. Oprócz sprawdzenia opisów i wskazówek, warto posłużyć się tym co mówią już posiadacze tej rasy psów. Poniżej znajduje się kilka powtarzających się opinii o charakterze bulteriera :

  • to odpowiedni wybór dla doświadczonych i znających w jakimś stopniu potrzeby psów
  • jest dość cichy, a w chwili wymagającej ochrony, szczeka i ostrzega
  • lubi spędzać czas z właścicielem i domaga się atencji w postaci zabawy bądź przytulania
  • wymaga zaopiekowania, zwłaszcza w kwestii trzymania diety i dbania o jego ruch

Gdyby był potrzebny krótki i trafiony opis psa rasy bulterier, to można by powiedzieć, że to idealne połączenie przyjacielskiego i rodzinnego charakteru o umiejętnościach obronnych.Zobacz także:
Zobacz też:  Bulterier a cena - ile kosztuje bulterier?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też