Czy bulteriery lubią dzieci?

Chcesz kupić pieska i zastanawiasz się, czy bulteriery lubią dzieci? W poniższym krótkim artykule odpowiemy na to pytanie i wyjaśnimy, czemu te przemiłe stworzenia idealnie nadają się do rodzin z dziećmi.
Czy bulteriery lubią dzieci

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z candyyork.pl

Bulterier a dzieci – dlaczego bulteriery są świetne dla najmłodszych?

Jeśli zastanawiasz się, czy bulteriery lubią dzieci, mamy dla Ciebie bardzo dobrą informację – one je uwielbiają. To psy niezwykle rodzinne i łatwo przywiązujące się do swoich właścicieli. Cechuje je także ogromna wesołość i przyjacielskość, co sprawia, że są świetnymi kompanami dziecięcych zabaw. 

Zapewne słyszałeś niejednokrotnie, że bulterier ma dość ostry charakter. Istotnie, psy tej rasy mogą przejawiać agresję, lecz jedynie w stosunku do innych zwierząt. W podejściu do ludzi są przesympatyczne i bardzo spokojne. 

Bulterier a dzieci – zawsze miej ich na oku

W relacjach bulterier – dzieci należy wspomnieć jednak o jednej ważnej rzeczy. Bulteriery bardzo lubią okazywać swoje uczucia i nierzadko nie przejmują się wcale tym, jak na takie czułości reagujesz. Są przy tym niezbyt delikatne, mogą np. skakać po Tobie uporczywie lizać itp. Jako dorosły z pewnością łatwo je okiełznasz, lecz kilkuletnie dziecko może mieć z tym niemały problem. Dlatego chcąc uniknąć niezbyt przyjemnych sytuacji, jak upadki itd., warto jest zawsze mieć na oku swoich podopiecznych podczas wspólnych zabaw. Dzięki temu zarówno pieski, jak i najmłodsi będą cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

Czy bulteriery lubią dzieci? Kilka słów na zakończenie

Odpowiedź na pytanie, czy bulteriery lubią dzieci, jest jak najbardziej pozytywna. Co więcej, one je kochają! Niemniej podczas wspólnych zabaw zawsze warto jest mieć je na oku, bywa bowiem, że ich nadmiernie okazywana radość może spowodować przykre konsekwencje, np. przewrócenie się małego dziecka itp. 

Zobacz też:  Bulterier agresja - czy bulterier to rasa agresywna?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też