Ile kosztuje bulterier z hodowli? Dowiedz się więcej!

Chodzi Ci po głowie kupno psa i chciałbyś dowiedzieć się, ile kosztuje bulterier z hodowli? Spieszymy z pomocą. Dzięki temu krótkiemu artykułowi dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć.
Ile kosztuje bulterier z hodowli

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z beaglelover.pl

Ile kosztuje bulterier z hodowli? Od czego zależy cena?

To, ile kosztuje bulterier z hodowli, zależy w dużej mierze od tego, w jakim miejscu go kupujemy. Do wyboru mamy dwa rodzaje hodowli:

  • hodowle zarejestrowane;
  • hodowle niezarejestrowane.

Czym różnią się one od siebie?

Hodowle zarejestrowane

To miejsca, które w szczególności polecamy. Kupując bulteriera w takiej hodowli, mamy pewność, że kupujemy zwierzę rasowe oraz przede wszystkim zdrowe. Naturalnie cena bulteriera w hodowli zarejestrowanej jest wyższa niż u niezarejestrowanego hodowcy, ale nie powinniśmy oszczędzać w takim przypadku pieniędzy. Wszak kupujemy swojego przyjaciela. Zazwyczaj koszt pieska waha się od 3000 do 4000 zł. Szczególnie cenieni hodowcy mogą nieco podnieść górny pułap cenowy, ale nie powinien przekraczać on 6000 zł.

Hodowle niezarejestrowane

W hodowlach tego typu w istocie nie wiemy, jakiego pieska tak naprawdę kupujemy, ponieważ hodowca nie jest członkiem Związku Kynologicznego. Niekiedy zdarza się, że zwierzęta w tego typu miejscach są przetrzymywane w fatalnych, urągających wszelkim zasadom humanitaryzmu warunkach. Jeżeli będziemy mieć pecha i trafimy na taką hodowlę, pod żadnym pozorem nie kupujmy pieska, tylko zadzwońmy po straż dla zwierząt (tel. 22 353 50 60). Cena bulteriera jest tutaj nieco niższa i oscyluje wokół 1000 zł.

Ile kosztuje bulterier z hodowli? Podsumowanie

Na to, ile kosztuje bulterier z hodowli, wpływ ma przede wszystkim fakt, czy kupujemy go u zarejestrowanego lub niezarejestrowanego hodowcy. W pierwszym przypadku cena wynosi zazwyczaj od 3 do 4 tys. zł. W hodowlach niezarejestrowanych za pieska zapłacimy ok. 1000 zł. 

Poznaj nowoczesną kartę kredytową online! Otrzymuj środki na swoje potrzeby finansowe bez wychodzenia z domu. Wygodnie i bezpiecznie zarządzaj swoimi finansami dzięki naszej pozabankowej karcie kredytowej online.

Zobacz też:  Co zawiera specjalistyczna karma dla małych psów?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też