Ile śpi bulterier? Sprawdź!

Chcesz kupić pieska i zastanawiasz się, ile śpi bulterier? Koniecznie przeczytaj w takim razie poniższy artykuł. Jest on w sam raz dla Ciebie i udziela odpowiedzi na to pytanie. Życzymy miłej lektury.
Ile śpi bulterier

Ile śpi bulterier? Co warunkuje jego sen?

Ile śpi bulterier? Kwestia ta zależy w dużej mierze od uwarunkowań indywidualnych, lecz możemy przyjąć, że dorosły osobnik przesypia średnio od 12 do 14 godzin na dobę. 

Naturalnie zapotrzebowanie na sen zmienia się z wiekiem. Z reguły szczenięta bulteriera sypiają więcej niż psy dorosłe. Co oczywiste, im starszy pies, tym więcej czasu spędza we śnie. 

Na długość snu bulteriera wpływa też jego charakter. Bulterier ma opinię psa niezwykle aktywnego. Zazwyczaj jednak połowę doby powinien przespać, ponieważ mniejsza ilość snu może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie. 

Ile śpi bulterier? Jak zadbać o dobry sen naszego przyjaciela?

Wiemy już, ile śpi bulterier. Co możemy zrobić, aby poprawić jakość jego snu? Z pewnością warto zainwestować w najwyższej jakości, miękkie i wygodne posłanie, które zapewni naszemu czworonogowi komfort w trakcie spania. Psy śpią bardzo czujnie, lubią mieć na oku swoje stado. Dlatego rozważając miejsce dla legowiska, warto umieścić je tam, gdzie piesek będzie miał ciszę i spokój, a zarazem będzie mógł obserwować domowników. 

Są też takie psiaki, które lubią spać ze swoim właścicielem na łóżku. Jeżeli nie mamy nic przeciwko temu, naturalnie możemy wprowadzić taki zwyczaj. Pamiętajmy jednak, aby, jeżeli raz podejmiemy taką decyzję, nie zmieniać jej później. Nasz mały przyjaciel może mieć problem ze zrozumieniem faktu, że nagle jest wyganiany z miejsca, w którym dotychczas spał.

Ile śpi bulterier? Podsumowanie

Ile śpi bulterier? Najprostsza odpowiedź brzmi: od 12 do 14 godzin na dobę. Oczywiście ilość snu jest uwarunkowania indywidualnie. Zależy też od wieku czworonoga. Najlepiej zadbamy o sen psa, organizując mu wygodne legowisko i bezpieczny kąt do spania.

Zobacz też:  Agresywna odmiana bulteriera - jak rozpoznać?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też