Karma dla bulteriera — która jest najlepsza?

Karma dla bulteriera — dobrać ją to nie lada wyczyn. Psy tej rasy są prawdziwymi smakoszami karm, bardzo szybko przyzwyczajają się do jednego wariantu, szczególnie jeśli od samego początku jest im podawany jeden rodzaj pożywienia. Przy wyborze karmy nie warto kierować się marką, lepiej odwrócić puszkę do tyłu i przeczytać, co karma w sobie ma. Na co zwracać uwagę podczas wyboru karmy?
Karma dla bulteriera

Karma dla bulteriera — rodzaje

Istnieje wiele rodzajów karm, każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Bardzo duża część właścicieli wybiera gotowe karmy komercyjne, które są łatwo dostępne w sklepie. Warto jednak przyjrzeć się ich składowi, by dowiedzieć się, czy karma na pewno zapewnia wszystkie składniki odżywcze. Coraz większą popularnością cieszy się żywienie typu BARF, polegające na podawaniu surowego mięsa. 

Karma sucha

Taki rodzaj karmy dla bulteriera jest często wybierany przez osoby, które nie lubią sobie brudzić rąk. Karma sucha nie wymaga wcześniejszego przygotowania, ma również dużo wyższą zawartość energetyczną, niż pozostałe wybory. Jednak bardzo często takie karmy posiadają w składzie przewagę zbóż oraz nienaturalnych dla psa składników, przy tym posiadając bardzo małą zawartość mięsa. Mitem jest, że sucha karma czyści zęby, dlatego jest lepsza, niż pozostałe karmy. Dla psów sucha karma jest tym, czym dla nas jest herbatnik lub krakers — chwilę pochrupie, jednak nie ściąga kamienia nazębnego, który należy usunąć specjalistycznymi produktami. 

Karma mokra w puszce

Karma mokra jest również często wybierana ze względu na to, że jest to produkt gotowy do podania pupilowi. Istnieje szereg różnych karm, które są dostępne komercyjnie, jednak nie zawsze jest ona lepsza. Najczęściej te widoczne na półkach w hipermarkecie nie mają zbyt dobrego składu i nie zapewniają wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje pies. Lepiej rozejrzeć się w sklepach zoologicznych czy w sklepach internetowych za dobrą, mokrą karmą. Warto uważać również na zawartość zbóż — karma morka powinna mieć jak najmniej dodatków roślinnych, a jak najwięcej mięsa i podrobów

Zobacz też:  Bulterier gadżety - jakie wybrać?

Karma typu BARF

Podawanie surowego mięsa może wydawać się pracochłonne oraz dawać niekoniecznie dobre efekty. Nie ma nic bardziej mylnego. Istnieje wiele firm, które sprzedają gotowe posiłki oparte na mięsie i podrobach, które są już przygotowane i można je podać pupilowi. Przy wyborze tego sposobu żywienia, warto pamiętać, by dobrze bilansować dietę psa. Przy podawaniu jedynie surowego mięsa, może dojść do niedoborów w organizmie psa, co wpływa na jego energię, zdrowie i siły witalne. 

Jaka jest najlepsza karma dla bulteriera?

Wybór karmy dla bulteriera w dużej mierze zależy od właścicieli. Najważniejsze, by karma zaspokajała podaż na wszystkie składniki odżywcze oraz by smakowała pupilowi. Bulteriery mają wysoko rozwinięty zmysł smaku, są prawdziwymi koneserami karm, dlatego nie zawsze będą chciały jeść posiłek, który im nie smakuje. Warto zawsze zwracać uwagę na skład — musi być w nim przewaga mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego nad produktami roślinnymi, karma nie powinna zawierać zbóż. 

Chcesz więcej?

Jeśli zaciekawił Cię artykuł na temat wyboru karmy dla bulteriera, mogą Cię również zainteresować inne teksty, które posiadamy na stronie: Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też