Smycz dla bulteriera – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, jaka smycz dla bulteriera jest najodpowiedniejsza? Na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów smyczy dla psów. Która z nich będzie najlepsza dla bulteriera? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
smycz dla psa

Smycz dla bulteriera – jak ją dobrać?

Zamierzając kupić smycz dla bulteriera, powinniśmy wiedzieć, że ta rasa psów jest niezwykle aktywna fizycznie. To zwierzęta, które lubią biegać. Mogą towarzyszyć nam np. w codziennym joggingu. Warto zatem, aby smycz, którą kupimy naszemu czworonogowi, była możliwie jak najdłuższa i elastyczna. Dobrze też, aby kupić model wykonany z tworzywa sztucznego. Smycz taką będzie nam bowiem łatwiej umyć, jeśli ulegnie ona zabrudzeniu. 

Druga kwestia to temperament naszego zwierzęcia. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy ciągnie się on na smyczy, czy jest raczej grzeczny. W tym pierwszym przypadku należy postawić na smycz typu flexi – czyli smycz automatyczną. W sytuacji drugiej, jeżeli nasz psiak jest spokojny, sprawdzi się praktycznie każdy rodzaj smyczy.

Bulterier – gadżety

Jeżeli kupujemy smycz, warto też zapewnić bulterierowi inne gadżety:

Smycz dla bulteriera – podsumowanie

Smycz dla bulteriera powinna być możliwie długa, aby zapewnić zwierzęciu łatwość poruszania się. Korzystnie będzie wybrać model z tworzywa sztucznego z uwagi na łatwość w czyszczeniu. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy pies ciągnie się na smyczy.

Zobacz też:  Bulterier gadżety - jakie wybrać?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też