Bulterier a cena – ile kosztuje bulterier?

Chcesz zakupić psa i interesuje Cię cena bulterierów? Chciałbyś wiedzieć, gdzie możesz kupić swojego czworonożnego przyjaciela? Niniejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania.
bulterier cena

Cena bulterierów, czyli ile kosztuje bulterier?

Odpowiedź na pytanie o cenę bulterierów nie jest wbrew pozorom taka prosta. Wszystko zależy bowiem od miejsca, w jakim dokonujemy zakupu. Przyjąć jednak możemy, że standardowo szczeniak bulteriera kosztuje około trzech-czterech tysięcy złotych. Oczywiście zakładamy, że kupujesz zwierzątko z certyfikowanej hodowli. 

Bulterier do 1000 zł – czy warto?

Nie wszystkich jednak stać na taki wydatek, część ludzi zatem chce kupić bulteriera nieco taniej. Czy warto jednak kupić psa w cenie nieprzekraczającej 1000 zł? Sprawdzamy!

Chcąc kupić bulteriera w niższej cenie mamy dwa wyjścia. Po pierwsze – zakup po znajomości, po drugie – kupno w niezarejestrowanej hodowli. 

Bulterier do 1000 zł – po znajomości

Jest to stosunkowo częsty i łatwy sposób, abyśmy mogli otrzymać niedrogo wspaniałego towarzysza. Wiąże się on jednak z pewnym ryzykiem. Miłośnik psów, którego suczka właśnie się oszczeniła, może zaklinać się na wszelkie świętości, że jego piesek jest rasowy. Zawsze pozostaje jednak pewna doza niepewności. Początkowo, szczeniak takiego bulteriera niczym nie będzie różnić się od rasowego psa. Po pewnym czasie jednak może okazać się, że mamy do czynienia z mieszańcem. Kundelki również są urocze i nikogo nie namawiamy do porzucania zwierzęcia, lecz naszym celem było kupno bulteriera. 

Bulterier do 1000 zł – niezarejestrowana hodowla

Innym wyjściem może być kupno bulteriera z niezarejestrowanej hodowli. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że w takiej cenie na pewno nie kupimy psa z rodowodem. Co więcej, nastawiając się na oszczędność, możemy mieć pecha i trafić na jedną z pseudohodowli, która prowadzona jest przez osoby mające na celu szybki zysk, a nie dobro zwierzęcia. Nierzadko zdarza się, że czworonogi w takich ‘hodowlach” trzymane są w nieludzkich, okropnych warunkach, a ich jedynym celem jest szybka reprodukcja. Widząc takiego wychudzonego, brudnego psa może obudzić się w nas litość i go kupimy. To jednak duży błąd. Naturalnie polepszymy los jednego psiaka, lecz przyłożymy rękę do cierpienia innych. Pamiętaj, jeżeli spotkasz na swojej drodze pseudohodowcę, najlepsze, co możesz zrobić do zadzwonić po straż dla zwierząt (numer telefonu – 22 353 50 60).

Zobacz też:  Bulterier szczeniak - ile kosztuje?

Wyjście alternatywne, czyli adopcja bulteriera

W naszym przekonaniu, lepszym wyjściem od kupna bulterierów w niskiej cenie, jest adopcja takiego psiaka. Nie ponosimy wtedy żadnych kosztów, a otrzymać możemy zarówno szczeniaka, jak i osobnika dorosłego. Warto rozejrzeć się za pobliskim schroniskiem dla zwierząt. Jednym z najbardziej popularnych i znanych w kraju jest Schronisko “Na Paluchu” w Warszawie.

Ile kosztuje bulterier miniaturowy?

Bulterier występuje też w odmianie miniaturowej. Cena takiego pieska jest nieco wyższa od standardowej. W takim przypadku musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 4000-8000 zł. Naturalnie w koszt wliczone są badania szczenięcia, socjalizacja oraz dokonania jego rodziców. 

Cena bulterierów – kilka słów na zakończenie

Na cenę bulterierów składa się kilka czynników. Przede wszystkim duże znaczenie ma miejsce, w którym dokonujemy zakupu. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno psiaka w oficjalnej, zarejestrowanej hodowli. W takim miejscu cena szczenięcia wynosi od 3 do 4 tysięcy złotych, lecz mamy pewność, że kupujemy psa zdrowego, rasowego i z rodowodem. W przypadku bulteriera miniaturowego to koszt od 4 do 8 tysięcy złotych. Jeżeli zależy nam na oszczędności, możemy dokonać zakupu po znajomości lub w niezarejestrowanej hodowli, lecz wiąże się to z ryzykiem otrzymania mieszańca lub trafienia na pseudohodowcę. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też