Bulterier czarny – wygląd, charakter, najważniejsze informacje

Bulterier czarny to odmiana umaszczenia rasy bulterier. Ten ciemny, pewny siebie pies, może skraść serca wielu osób. Pomimo ciężkiej przeszłości, dzisiaj są to zwierzęta bardzo przyjazne i miło nastawione do otoczenia. Wśród umaszczeń oprócz czarnego występuje jeszcze wiele innych. Jak wygląda bulterier? Jaki ma charakter? Najważniejszych informacji o rasie dowiesz się w niniejszym artykule.
bulterier czarny

Bulterier czarny – charakter

Bulteriery to psy z mocnym charakterem i wyglądem. Są często wybierane przez osoby odważne, mające oryginalny gust i same też takie są. W przeszłości uczestniczyły w walkach zwierząt – które polegały na pojedynku między bulterierem a innym osobnikiem przywiązanym do drzewa. Współcześnie byłoby to nie do pomyślenia, a rasa od lat jest modyfikowana w taki sposób, aby wykluczyć wszelkie cechy agresywne. Dzisiaj bulteriery są bardzo przyjaznymi psami, a z przeszłości została już im tylko nieufność do innych psów. W stosunku do ludzi są one bardzo oddane. Przywiązują się do właściciela, cieszą się na przyjazd gości oraz doskonale dogadują się z dziećmi. W szkoleniu są dość trudne, ze względu na dużą pewność siebie i ogromną inteligencję – mogą udawać, że nie rozumieją polecenia, jeżeli nie mają chęci go wykonywać. Aby pracować z bulterierem trzeba zaczerpnąć fachowej wiedzy, a najlepiej skorzystać z pomocy trenera psów. Bulteriery są bardzo wytrzymałe, dlatego mogą ukrywać, jeżeli na coś chorują. Przy opiece nad nimi trzeba się wykazać troską i spostrzegawczością oraz zapewnić im sporo bodźców i aktywności. 

Bulterier czarny – wygląd

Bulteriery mają bardzo charakterystyczny wygląd, który jednych odrzuca a innych zniechęca. Są to psy o dość topornej budowie ciała oraz ruchu. Mają jajowatą, długą głowę, skośne oczy, długą szyję, rozbudowaną klatkę piersiową i stojące szpiczaste uszy. Kolory bulteriera są bardzo zróżnicowane. Oczy są koloru ciemnego – najczęściej brązowe, jasne lub ciemne. Umaszczenia bulteriera są bardzo różnorodne.

We wzorcu jest dopuszczony:

Niezgodny ze wzorcem jest:

Zobacz też:  Bulterier angielski - jak wygląda?

Bulterier czarny – najważniejsze informacje

Jeżeli planujesz zakup psa rasy bulterier, warto znać najważniejsze informacje na ich temat. W końcu to przyjaciel na wiele lat, który musi pasować do Ciebie i twojej rodziny. Oto informacje na temat bulteriera w pigułce:

Pochodzenie: Wielka Brytania

Długość życia: 12-14 lat 

Charakter: odważne, pewne siebie, lojalne, przyjazne

Szkolenie: szybko się uczy, ale jest trudny w szkoleniu

Pielęgnacja: łatwa, nie jest czasochłonna

Zdrowie: rasa uznawana za zdrową

Dieta: z duża ilością białka, uwaga na alergie pokarmowe

Waga: 22-38 kg (uwaga na skłonność do nadwagi!)

Użytkowość: idealny do psich sportów i obrony

Wzrost: 35-45 cm

FCI: grupa III, sekcja 3, nr wzorca 11

Bulterier czarny – podsumowanie

Bulterier miniaturowy to świetny przyjaciel, wierny, lojalny i bardzo inteligentny. Nadaje się zarówno dla singla jak i wielodzietnej rodziny. Dobrze znosi każde warunki mieszkalne i jest dostępny w wielu różnych umaszczeniach. Rasa sprawdza się w roli psa obronnego, sportowego a także po prostu domowego zwierzaka. Potrzebuje dużo bodźców, bo inaczej może zacząć broić. Pomimo trudnej historii, bulteriery mają świetne charaktery, które mogą spodobać się wielu osobom oraz świetnie z nimi współgrać. Do tego jest to pies średniej wielkości, który jest kompletnie bezproblemowy w pielęgnacji – ze względu na prosty, krótki szorstki włos. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też