Bulterier francuski – czym się wyróżnia?

Interesuje Cię bulterier francuski? Chciałbyś go kupić, lecz nie wiesz, jakimi cechami wyróżniają się te psy? Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy poniższy artykuł. Dzięki niemu dowiesz się wszystkich najważniejszych informacji o bulterierze francuskim.
Bulterier francuski

Bulterier francuski – skąd pochodzi?

Bulterier francuski stanowi krzyżówkę buldoga francuskiego i bulteriera miniaturowego. Dzięki niej powstała cudowna mieszanka, w której można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Buldog francuski to kwintesencja psa do towarzystwa. Z kolei bulterier miniaturowy swoimi korzeniami sięga brutalnych czasów, w których popularne były walki psów. Bulterier francuski doskonale łączy w sobie obydwie te spuścizny.

Bulterier francuski – co go wyróżnia?

Bulterier francuski już od pierwszych chwil, w których pojawi się w naszym domu, będzie jego doskonałym stróżem, co charakterystyczne jest dla psów towarzyszących. To piesek niezwykle inteligentny, który w bardzo szybkim tempie nauczy się wszelkich wymaganych komend. Źle znosi chwile samotności. Cały czas chce być z rodziną i bawić się z nami. 

Jest doskonały dla rodzin z dziećmi. To zwierzę tak przyjazne i sympatyczne jak to tylko możliwe. Pokocha każdego, kogo spotka na swojej drodze. Może jednak okazać się zaborczy, jeżeli chodzi o jedzenie. W przypadku, gdy w naszym domu są dzieci, należy je nauczyć szanowania przestrzeni naszego psiaka.

W odróżnieniu od swojego angielskiego kuzyna bulterier francuski wyróżnia się także ciepłym podejściem do innych zwierząt. Jest bardzo przyjazny wobec innych psów.  Nie powinien on przejawiać wobec nich agresji, niemniej zalecamy socjalizację z innymi czworonogami już od szczenięcia. Dzięki temu pozna on inne pieski oraz ludzi. Jego pęd za zdobyczą może jednak czasem spowodować, że pogoni jakiegoś kota.

Bulterier francuski – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Gdy mamy do czynienia z małym bulterierem powinniśmy karmić go karmą przeznaczoną dla szczeniąt. Bulteriery francuskie stosunkowo szybko dojrzewają i przestawiają się na jedzenie dla psów dorosłych.

Zobacz też:  Bulterier angielski - jak wygląda?

Ilość ruchu, jaką potrzebują te zwierzęta, zależy w dużej mierze od faktu, która rasa jest w nim bardziej dominująca: buldog francuski czy bulterier miniaturowy. Te pierwsze są raczej leniwymi kanapowcami, te drugie uwielbiają aktywność fizyczną.

Pieski szybko się uczą, w końcu robią wszystko, aby nas zadowolić. To także odróżnia je od bulteriera angielskiego, który jest niezwykle uparty. 

Bulterier francuski – podsumowanie

Bulterier francuski to krzyżówka buldoga francuskiego i bulteriera miniaturowego. To inteligentny pies, który szybko się uczy. Zarazem jest bardzo rodzinny i przyjazny, co ważne, także wobec zwierząt. Źle znosi samotność. Doskonale sprawdzi się w rodzinach z dziećmi. Jego kuzynami są: bulterier angielski oraz bulterier amerykański.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też