Bulterier gadżety – jakie wybrać?

Kupując bulteriera, powinniśmy także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju gadżety, które mogą pozwolić nam lepiej opiekować się naszym pupilem. Dzięki nim zarówno my, jak i nasz czworonożny przyjaciel, zyskamy wygodę. W jakie gadżety powinniśmy się zaopatrzyć?
bulterier gadżety

Jakie gadżety dla bulteriera wybrać?

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo gadżetów, w które możemy wyposażyć naszego bulteriera. Począwszy od zabawek, poprzez ubrania, na legowisku skończywszy. Poniższe zestawienie ma charakter subiektywny, lecz uwzględnia najczęściej wybierane przedmioty, które mogą pomóc nam w opiece nad ukochanym psiakiem. 

Zabawki dla bulteriera to temat rzeka. Bulteriery uwielbiają, gdy się nimi zajmujemy i poświęcamy im czas. Powinniśmy mieć to na uwadze i wyposażyć się w cały arsenał tego rodzaju gadżetów. Serdecznie polecamy Wam zwłaszcza zabawki piszczące (np. kurczaki bądź kości). Nie sposób wyobrazić sobie spaceru bez takich rzeczy jak piłka do aportowania. Dla bardziej wymagających może też być to np. frisbee. Ciekawym rozwiązaniem są także zabawki “Trixie”. Polegają one na tym, że w puzzlach ukryte są smakołyki, a nasz psiak musi znaleźć sposób, aby dostać się do nich. Rozwijają one inteligencję naszego czworonoga.

Legowisko dla bulteriera to ważny element wyposażenia dla naszego pupila. Bulterier jako pies średniej wielkości, nie wymaga szczególnie dużego posłania. Zwróćmy uwagę na wodoodporność takiego łoża, ponieważ psiaki często się ślinią. W przypadku, gdy nasz piesek ma już kilka lat i cierpi na stawy, warto postawić na legowisko ortopedyczne, które ulży mu w bólu.

Jeżeli chodzi o smycz dla bulteriera, u tego rodzaju psów najlepiej sprawdzi się długa, automatyczna smycz bądź linka. Dobrze, jeżeli zakupiona przez nas smycz będzie wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki temu łatwiej będzie nam ją umyć.

Szelki dla bulteriera są świetną alternatywą dla obroży.  Gdy smycz jest intensywnie naciągana, a z taką sytuacją możemy mieć często do czynienia u bulterierów, istnieje ryzyko, że obroża zaciśnie się na szyi naszego psa. Z szelkami nie ma takiego zagrożenia. Pamiętajmy jednak, aby dobrze dobrać ich rozmiar oraz wybrać odpowiedni, wysokiej jakości model.

Zobacz też:  Ubrania dla bulteriera - jak wybrać odpowiednie?

Kupując obroże dla bulteriera powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim ma tutaj znaczenie długość i szerokość tego elementu wyposażenia. Obroża powinna obejmować mniej więcej dwa kręgi szyjne zwierzęcia. Jeżeli wybierzemy cieńszy egzemplarz, może ona wpijać się w szyję i podduszać zwierzę.

Jeżeli chodzi o kaganiec dla bulteriera, jego wybór nie jest zadaniem prostym. Wszak najważniejsze jest to, aby nasz pies czuł się w nim wygodnie oraz miał wystarczająco dużo przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem są kagańce fizjologiczne, w których nasz mały przyjaciel może bez trudu oddychać, pić wodę, czy także jeść z ręki. Najlepiej, aby kaganiec był dobrany do konkretnej rasy. 

Bulteriery przepadają za smakiem mięsnym oraz słodkim. Powinniśmy mieć to na uwadze w przypadku doboru karmy dla bulteriera. Duże znaczenie ma również zapach, konsystencja oraz temperatura posiłku. Bulteriery uwielbiają słodycze i owoce, lecz powinniśmy ograniczać te produkty w ich diecie. Karma powinna składać się przede wszystkim: z mięsa, podrobów, warzyw i tłuszczów roślinnych.

Wbrew powszechnej opinii klatka dla bulteriera może okazać się świetnym rozwiązaniem i stanowić azyl dla naszego pupila. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze dobrać jej rozmiar, żeby naszemu pieskowi nie było w niej zbyt ciasno.

Gadżety dla bulteriera – podsumowanie

Istnieje całe mnóstwo gadżetów dla bulteriera, w które możemy się wyposażyć, aby uprzyjemnić mu funkcjonowanie. Zachęcamy do wyboru odpowiednich zabawek, legowiska lub klatki, a także smyczy, kagańca oraz szelek. Alternatywą może być też obroża. Zwróćmy również uwagę na rodzaj podawanej psu karmy.Zobacz także:
Zobacz też:  Kaganiec dla bulteriera - który najlepszy?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też