Bulterier a opinie – czy są pozytywne?

Zamierzasz zakupić psa i interesują Cię opinie o tym bulterierze? Niniejszy artykuł pozwoli Ci się nieco w nich rozeznać. Bierzemy bowiem pod uwagę dwie strony medalu, tzn. zarówno głosy negatywne, jak i te pozytywne.
bulterier opinie

Bulterier – opinie negatywne

Nie da się ukryć, że bulteriery powszechnie cieszą się raczej złymi opiniami. Niejednokrotnie słyszy się zdania, że to zwierzęta niezwykle agresywne i groźne. Ba, niektórzy używają nawet określeń “psy mordercy”! Z czego to wynika?

Złe opinie, jakie spotkać można o bulterierach, wynikają przede wszystkim z ich przeszłości. Rasa ta powstała w początkach XIX wieku. Cel, który przyświecał jej twórcom, był jasno określony: stworzyć silnego, odważnego psa, który byłby zdolny zarówno do polowań, a także walk z innymi zwierzętami. Bulteriery przez długie lata były więc wykorzystywane w konfrontacjach z przedstawicielami swojego gatunku.

Także i dzisiaj przestępcy i zwyczajni barbarzyńcy organizują nielegalne walki psów, szczując bulteriery przeciwko sobie bądź innym rasom. 

Stąd powstał stereotyp “psiego mordercy”, do którego lepiej się nie zbliżać. Co na to jednak mówią sami właściciele tych zwierząt?

Bulterier – opinie pozytywne 

Właściciele bulterierów, oczywiście mówimy tu o miłośnikach psów, a nie o zwyrodnialcach, mają jak najlepsze zdanie o swoich milusińskich. Ich opinie o bulterierach są bardzo pozytywne. Psy te postrzegane są jako wspaniali towarzysze, wierni, radośni i oddani. Bulteriery wręcz uwielbiają dzieci. W okazywaniu czułości wobec domowników bywają jednak nie do końca delikatne, dlatego też zaleca się, aby nie zostawiać ich sam na sam z małymi domownikami. Zarazem należą one do zwierząt bardzo inteligentnych, lecz jednocześnie stosunkowo upartych. Są więc nieco trudne w treningu. To czworonogi wyjątkowo rodzinne, które bardzo przeżywają nawet chwilową rozłąkę z właścicielem. Może zdarzyć się, że odreagowują stres z tym związany poprzez niszczenie różnych przedmiotów znajdujących się w ich otoczeniu

Zobacz też:  Bulterier szczeniak - ile kosztuje?

Bulterier a opinie – jaka jest prawda?

Prawda, jak to często w życiu bywa, leży mniej więcej po środku. Naturalnie nie możemy nazwać tych psów mordercami, a opinie o bulterierach jako o psach agresywnych są mocno przesadzone. To prawda, że to istoty bardzo rodzinne, oddane i przyjacielskie. Jest tak jednak w stosunku do ludzi. W przypadku relacji z innymi zwierzętami odzywa się w nich czasami pierwotny instynkt, który nie do końca jeszcze zniknął. Mogą one przejawiać wrogość wobec innych psów. Należy je zatem socjalizować już od szczenięcia. Dobrze wychowany piesek nie powinien atakować innych czworonogów.

Bulterier a opinie – podsumowanie

Opinie o bulterierze są różne. Większość osób, które słyszały o tych psach z telewizji, widzi w nich zwierzęta niezwykle agresywne. Ich posiadacze zarzekają się, że są to przeurocze psy, które nie skrzywdziłyby muchy. Prawda o nich leży pośrodku. Są one wspaniałymi przyjaciółmi ludzi, lecz wykazują agresję w stosunku do innych zwierząt. Należy je od dziecka przyzwyczajać do innych czworonogów. Z czasem negatywne zachowania powinny zniknąć.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też