Bulterier, podobne rasy – które rasy psów przypominają bulteriera?

Jesteś miłośnikiem psów typu bulterier i zastanawiasz się jakie rasy są do niego podobne? Niniejsze poradnik ma za zadanie pomóc Ci w tym. Prezentujemy w nim kilka ras psów, które swym wyglądem przypominają bulteriera.
bulterier podobne rasy

Rasy podobne do bulteriera

Wbrew pozorom istnieje bardzo wiele ras psów podobnych do bulteriera. Często są one mylone z takimi psami jak: buldog amerykański, american bully, czy chociażby stary buldog angielski. Tym jednak, co wyróżnia bulteriera spośród innych psów, jest charakterystyczna, wydłużona kufa. Przyjrzyjmy się pokrótce kilku rasom, które swoim wyglądem są zbliżone do naszych ukochanych psów.

Rasy psów podobne do bulteriera – amerykański pittbull

Amerykański pittbull cieszy się niestety złą sławą, uważany jest bowiem za psa groźnego, a zarazem trudnego do ułożenia. Wbrew pozorom zwierzęta te są dużo łagodniejsze, niż moglibyśmy pomyśleć. Mimo powszechnie niezbyt dobrych opinii, miłośników tych piesków nie brakuje. Jak one wyglądają? Są bardzo dobrze umięśnione, a ich waga może oscylować od 13 do 34 kg. Od bulterierów różnią się przede wszystkim kształtem pyska. W przypadku amerykańskiego pittbulla jest on kwadratowy. Psiak ten posiada również bardzo mocno zaznaczone szczęki. Ma okrągłe oczy i krótką, przylegającą do ciała sierść. Mogą mieć różne umaszczenie.

Rasy psów podobne do bulteriera – buldog amerykański

Buldogi amerykańskie to psy niezwykle niezależne i skłonne do walki. Samce tej rasy osiągają masę ciała rzędu 30-58 kg, samice zaś około 27-41 kg. Widzimy więc, że są to więc psy o stosunkowo masywnej budowie. Charakteryzują się krótką sierścią oraz różnym kolorem umaszczenia, począwszy od bieli, na odcieniach brązu skończywszy. Buldogi amerykańskie ponadto dzielą się na dwie odmiany. Typ “Scott” oraz “Johnson”.  Pieski drugiego rodzaju są nieco większe od swoich kuzynów.

Zobacz też:  Bulterier amerykański - charakter, wygląd, usposobienie, cena

Rasy psów podobne do bulteriera – american bully 

Odmiana american bully powstała w latach osiemdziesiątych XX wieku. To psy o średniej wielkości. Dorosły samiec osiąga wielkość od 43 do 51 cm, samice z kolei od 41 do 48 cm.  Wyhodowano też kilka innych rodzajów tych zwierząt. Możemy wyróżnić zatem odmianę standard, która została opisana powyżej, a także classic oraz pocket (nieco mniejsze od standardowej), jak i większe – XL i extreme. Wbrew złym opiniom, jakie towarzyszą niesłusznie tym psom, są one bardzo pogodne oraz nieagresywne. To wspaniali przyjaciele człowieka. 

Rasy psów podobne do bulteriera – amerykański Staffordshire terrier (amstaff)

Amstaffy to psy, które robią wrażenie zwierząt o dużej sile w stosunku do ich masy ciała. Są one mocne, umięśnione, a przy tym niezwykle zwinne oraz czujne. Dorosłe osobniki osiągają wielkość od 25 do 35 kg. Mają szeroką głowę, a także mocno zarysowaną szczękę. Wysokość samic oraz samców różni się nieznacznie. Ich sierść jest krótka, błyszcząca oraz twarda. Wymagają one doświadczonego właściciela, przy odpowiednim ułożeniu jednak mogą stać się świetnymi towarzyszami rodziny. 

Rasy psów podobne do bulteriera – dog argetyński

Te piękne psy, choć wielkością przewyższają bulteriery, z zachowania niezwykle je przypominają. Są niezależne, odważne i pewne siebie. Samce osiągają wielkość rzędu 40-45 kg, samice zaś 35-40 kg. Posiadają krótką, przylegającą oraz gładką sierść. Ich wygląd jest masywny i wskazuje na dużą siłę. Niewłaściwie ułożone mogą wykazywać zachowania agresywne. 

Rasy psów podobne do bulteriera – kilka słów podsumowania

Ras podobnych do bulteriera jest wbrew pozorom bardzo dużo. Wymieniliśmy tylko te najbardziej popularne. Zaliczają się do nich amerykańskie pitbulle, buldogi amerykańskie, psy american bully, amerykańskie Staffordshire terriery oraz dogi argentyńskie. Jeżeli zatem zamierzasz w najbliższym czasie zakupić pieska, który swym wyglądem przypominałby bulteriera – masz w czym wybierać. 

Zobacz też:  Bulterier czarny - wygląd, charakter, najważniejsze informacje


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też