Bulterier a pozwolenie – czy na psa rasy bulterier potrzebne jest pozwolenie?

Czy do posiadania bulteriera potrzebne jest pozwolenie? W powszechnym mniemaniu ta rasa psów uznawana jest za wyjątkowo niebezpieczną. Przeczytaj poniższy krótki artykuł, a dowiesz się, czy decydując się na tego rodzaju psa, będziesz musiał wyrobić zezwolenie.
bulterier pozwolenie

Bulterier a pozwolenie

Wbrew obiegowym opiniom, nie potrzebujemy pozwolenia do posiadania bulteriera, ponieważ oficjalnie zwierzęta te nie są uznawane za niebezpieczne. Z czego jednak wynika zła sława tych przemiłych czworonogów? 

Bulteriery – psy do walk

Już sama nazwa wskazuje nam niejako. z jakim psem mamy do czynienia. W średniowieczu niezwykle popularne były walki psów z bykami. Nie musimy oczywiście dodawać, kto w takim starciu zazwyczaj bywał zwycięzcą. Do pojedynków tych wykorzystywano niewielkie zwierzęta o nazwie bull-dogs. Z czasem, gdy walk tych zaniechano, psy te stały się towarzyszami człowieka. Niestety, w czasach obecnych również są one wykorzystywane do walk – tym razem między sobą. Ludzie, którzy szczują je na siebie, są odpowiedzialni za powszechną, złą opinię o tych uroczych, przemiłych czworonogach. Jakie są one naprawdę?

Bulterier – nie potrzebujesz pozwolenia na tak urocze stworzenie

W istocie bulteriery są bardzo przyjazne i okazują swą radość na każdym kroku. Co ważne, czworonogi te przepadają za dziećmi. Mimo wszystko jednak nie powinniśmy pozostawiać ich z nimi bez opieki osób dorosłych. Okazując swój entuzjazm, pieski bywają czasem niedelikatne, warto więc mieć na nie oko, gdy bawią się z najmłodszymi. 

Bulterier, a pozwolenie – kilka słów na zakończenie

Do posiadania bulteriera nie jest wymagane pozwolenie. W powszechnej opinii psy te cieszą się niestety złą sławą. W istocie są one łagodne i bardzo przyjacielskie. Odpowiednio ułożone mogą być wspaniałymi towarzyszami dla całej rodziny. Zobacz także:
Zobacz też:  Ile kosztuje bulterier z hodowli? Dowiedz się więcej!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też