Bulterier – agresja i negatywna opinia
Wspomniana wcześniej rasa, nie cieszy się dobrą sławą i pozytywną opinią. Bierze się to przede wszystkim z wyglądu, który najczęściej niestety budzi obawy i niepokój. Dodatkowo nadmiar energii i ekspresywność, powoduje u ludzi chęć i potrzebę ucieczki, niezależnie od tego co oznacza. W rzeczywistości, podobnie jak większość ras tego gatunku, poprzez swoją energię i zaangażowanie podkreśla chęć zabawy i budowania relacji z ludźmi.
Agresja bulteriera to powielany mit, między innymi przez wspomniane wcześniej okoliczności. Tak naprawdę i pomimo mylącej opinii, są to psy uwielbiające okazywanie czułości, wspólną zabawę zwłaszcza sportową, są przyjacielskie i oddane swojej rodzinie.
Cechy opisujące bulteriera :
- przyjacielski
- opiekuńczy
- łagodny
- zaangażowany w zabawę
- szybko uczy się nowych umiejętności
- oddany właścicielowi i rodzinie
- energiczny
Czy bulterier jest bezpieczny dla dzieci?
Jednym z najważniejszych elementów decyzji, o przygarnięciu psa do rodziny jest to czy nie będzie stanowił zagrożenia i zapewni miłość dzieciom. W przypadku bulteriera, pomimo pozorów, zupełnie nie ma się o co martwić. Psy tej rasy bardzo lubią zabawę z dziećmi i przebywanie w ich towarzystwie. Angażują się w zabawę i dają z siebie mnóstwo uczucia.
Czy można zapewnić o jego całkowitym spokoju? Tak jak w przypadku każdego psa, bulterier pozostawiony z dzieckiem bez opieki rodziców nie będzie dobrą decyzją. Pies jak ludzie odczuwa emocje, czasem miewa gorszy nastrój. Dzieci lubią zaczepiać zwierzęta i naruszać ich przestrzeń. Mimo, że z natury nie stanowi on zagrożenia, warto pamiętać o opiece nad najmłodszymi mimo wszystko.
Czy bulterier będzie dobrym psem obronnym?
Opisywane psy, jak już wcześniej podkreślono, nie stanowią zagrożenia, zwłaszcza dla swojego właściciela i rodziny. Jednak posiadają coś co mimo łagodnej i pogodnej natury, pozwoli na bycie obrońcą domu i przyjacielem rodziny jednocześnie. Wygląd bulteriera, jak już opisano wcześniej, mylnie budzi niepokój i strach. Właśnie dzięki temu, pierwsze wrażenie pozwoli zabezpieczyć teren, bo ewentualny nieproszony gość, po prostu się wystraszy.
Warto jednak pamiętać, że bulterier jak każdy pies to istota żywa, która czuje emocje. Z pewnością podejmie się strzeżenia domu i będzie robił to naturalnie. Jednak tak samo jak warto zapewnić mu przestrzeń do strzeżenia, należy przemyśleć czas przeznaczony na zabawę oraz treningi, które stanowią połączenie odpowiednich umiejętności z kreatywnym i ciekawym czasem dla pupila.
Zobacz także:
- Bulterier gadżety – jakie wybrać?
- Bulterier angielski – jak wygląda?
- Bulterier agresja – czy bulterier to rasa agresywna?
- Czy bulteriery lubią dzieci?
- Obroża dla bulteriera – jak wybrać dobrą?