Bulterier – charakter i najważniejsze cechy

Rasa psów bulterier, znana jest powszechnie jako agresywna, stwarzająca zagrożenie, niebezpieczna i niesympatyczna. W rzeczywistości okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Jaki mają tak naprawdę charakter? Wszystkie najważniejsze informacje zostały opisane w poniższym artykule.
bulterier charakter

Bulterier – agresja i negatywna opinia

Wspomniana wcześniej rasa, nie cieszy się dobrą sławą i pozytywną opinią. Bierze się to przede wszystkim z wyglądu, który najczęściej niestety budzi obawy i niepokój. Dodatkowo nadmiar energii i ekspresywność, powoduje u ludzi chęć i potrzebę ucieczki, niezależnie od tego co oznacza. W rzeczywistości, podobnie jak większość ras tego gatunku, poprzez swoją energię i zaangażowanie podkreśla chęć zabawy i budowania relacji z ludźmi.

Agresja bulteriera to powielany mit, między innymi przez wspomniane wcześniej okoliczności. Tak naprawdę i pomimo mylącej opinii, są to psy uwielbiające okazywanie czułości, wspólną zabawę zwłaszcza sportową, są przyjacielskie i oddane swojej rodzinie.

Cechy opisujące bulteriera :

  • przyjacielski
  • opiekuńczy
  • łagodny
  • zaangażowany w zabawę
  • szybko uczy się nowych umiejętności
  • oddany właścicielowi i rodzinie
  • energiczny

Czy bulterier jest bezpieczny dla dzieci?

Jednym z najważniejszych elementów decyzji, o przygarnięciu psa do rodziny jest to czy nie będzie stanowił zagrożenia i zapewni miłość dzieciom. W przypadku bulteriera, pomimo pozorów, zupełnie nie ma się o co martwić. Psy tej rasy bardzo lubią zabawę z dziećmi i przebywanie w ich towarzystwie. Angażują się w zabawę i dają z siebie mnóstwo uczucia.

Czy można zapewnić o jego całkowitym spokoju? Tak jak w przypadku każdego psa, bulterier pozostawiony z dzieckiem bez opieki rodziców nie będzie dobrą decyzją. Pies jak ludzie odczuwa emocje, czasem miewa gorszy nastrój. Dzieci lubią zaczepiać zwierzęta i naruszać ich przestrzeń. Mimo, że z natury nie stanowi on zagrożenia, warto pamiętać o opiece nad najmłodszymi mimo wszystko.

Czy bulterier będzie dobrym psem obronnym?

Opisywane psy, jak już wcześniej podkreślono, nie stanowią zagrożenia, zwłaszcza dla swojego właściciela i rodziny. Jednak posiadają coś co mimo łagodnej i pogodnej natury, pozwoli na bycie obrońcą domu i przyjacielem rodziny jednocześnie. Wygląd bulteriera, jak już opisano wcześniej, mylnie budzi niepokój i strach. Właśnie dzięki temu, pierwsze wrażenie pozwoli zabezpieczyć teren, bo ewentualny nieproszony gość, po prostu się wystraszy.

Zobacz też:  Czy bulterier jest niebezpieczny? Sprawdź!

Warto jednak pamiętać, że bulterier jak każdy pies to istota żywa, która czuje emocje. Z pewnością podejmie się strzeżenia domu i będzie robił to naturalnie. Jednak tak samo jak warto zapewnić mu przestrzeń do strzeżenia, należy przemyśleć czas przeznaczony na zabawę oraz treningi, które stanowią połączenie odpowiednich umiejętności z kreatywnym i ciekawym czasem dla pupila.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też