Bulterier amerykański – charakter, wygląd, usposobienie, cena

Bulterier amerykański to jedna z odmian bulteriera. Interesuje Cię ta rasa i chciałbyś dowiedzieć się o niej czegoś więcej? Przeczytaj w takim razie koniecznie niniejszy poradnik, a uzyskasz wszystkie odpowiedzi.
bulterier amerykański

Bulterier amerykański – wszystko, co musisz wiedzieć

Historia bulteriera amerykańskiego sięga początków XIX wieku. Niektórzy uważają, że rasa ta została stworzona do walk psów. Sława bulteriera amerykańskiego, jako zwierzęcia niezwykle agresywnego, ciąży na nim po dziś dzień. Ile w tym prawdy?

Bulterier amerykański – charakter

Pomimo faktu, że ogół społeczeństwa uznaje bulteriera amerykańskiego za psa niebezpiecznego, w rzeczywistości są to istoty pogodne i bardzo wesołe, a zarazem przywiązane do swoich właścicieli. Musimy jednak pamiętać, że czworonogi tej rasy nie należą do zwierząt szczególnie delikatnych. Czasem, nieoczekiwanie, mogą np. z radości skakać na człowieka, nie zważając na fakt, że takie zachowanie nam się nie podoba. Dlatego też nie jest wskazane, aby zostawiać je sam na sam z dziećmi. To psy waleczne, silne i niezwykle odporne na ból. Niestety istnieją osobniki, które mogą przejawiać tzw. objawy gameness, czyli niepohamowania do walki pomimo bólu. Co ważne jednak, ich agresja nie jest skierowana przeciwko człowiekowi, a innym psom. Należy zarazem zwrócić uwagę, że dobrze ułożony, socjalizowany bulterier amerykański może być przyjazny także wobec pozostałych przedstawicieli swojego gatunku.

Bulterier amerykański – wygląd

Bulterier amerykański to stosunkowo duży pies. Samce mogą osiągnąć w kłębie wysokość około 45-53 cm oraz wagę od 16 do 30 kg. Suczki są adekwatnie mniejsze i ich wielkość wynosi od 43 do 50 cm, a waga od 14 do 27 kg. Sierść tych czworonogów jest krótka, sztywna, nie posiada podszerstka. To zwierzęta dobrze zbudowane, muskularne. Mają niewielkie, głęboko osadzone oczy. 

Zobacz też:  Bulterier szary - umaszczenie, charakter, hodowla

Bulterier amerykański – usposobienie 

Bulteriery amerykańskie to psy odważne oraz silne. Zarazem są one bardzo zawzięte i uparte. W tresurze wymagają zatem od opiekuna dużej dozy cierpliwości i konsekwencji. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka inteligencja oraz ogromna, niespożyta energia. Nie znoszą nudy, więc jeżeli decydujemy się na ich posiadanie, powinniśmy zapewnić naszemu małemu przyjacielowi dużo aktywności fizycznej, zarówno poprzez zwyczajne spacery, jak i za pomocą treningów. Poza tym potrzebują one również zwyczajnej rozrywki. 

Bulterier amerykański – cena 

Szczenięta bulteriera amerykańskiego pochodzące z zarejestrowanej hodowli można zakupić zazwyczaj w cenie od 2500 do 6000 zł. Jeżeli jednak wolisz, możesz kupić także bulteriera angielskiego bądź bulteriera francuskiego. Są one nieco inne, lecz wszystkie mają ze sobą wiele wspólnego.

Bulterier amerykański – podsumowanie

Bulterier amerykański okryty jest złą sławą psa agresywnego, jednak należy on do czworonogów przyjaznych, wesołych i bardzo rodzinnych. To pies muskularny i niezwykle energiczny. Jego wychowanie wymaga cierpliwości i konsekwencji. Cena waha się zazwyczaj od 2500 do 6000 zł.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też