Imię dla bulteriera – najciekawsze propozycje

Imię dla bulteriera to rzecz bardzo ważna. Wszak nasz mały przyjaciel będzie je nosić przez całe swoje życie. Chciałbyś zasięgnąć rady w kwestii nadania imienia swojemu psu? Przeczytaj ten artykuł!
Imię dla bulteriera

Imię dla bulteriera – jakie nadać?

Bardzo ciekawym pomysłem na imię dla bulteriera może być np. odniesienie się do niezwykłej historii rasy tych psów. Wszak kiedyś były one używane do walk z bykami, stąd w ich nazwie występuje słowo “bull”. A gdyby tak nazwać psa Taurus, co po łacinie oznacza właśnie byk?

Inne ciekawe propozycje na nietypowe imiona to odwołanie się do mitologii. Z siłą kojarzą się np. Thor, Zeus lub Ares, a dla suczki dobre może być np. imię Hera lub Izyda.

Ostatnio zauważalny jest trend, w którym często nadaje się psom imiona po sławnych postaciach. Stąd na ulicach możemy niekiedy spotkać: Elvisa, Mozarta lub Beethovena. Odwołując się do historii, ciekawym rozwiązaniem jest nadanie pieskowi imienia po słynnych władcach – Napoleon, Cezar. 

Chcąc być oryginalni, nadając imię dla bulteriera, możemy pokusić się o odwołanie do sztuki. Co powiecie na takie imiona jak Tango, Sonet, Epos, Fuga, Aria czy chociażby Samba?

Jeżeli zależy nam, aby podkreślić to, jak bardzo nasz piesek jest dla nas cenny, świetnym rozwiązaniem może być odniesienie do kamieni szlachetnych – stąd imiona typu: Bursztyn, Diament, Szafir, Topaz, Agat lub Rubin. 

Interesującym zabiegiem jest nadanie imienia związanego ze zjawiskami pogodowymi: Bryza, Piorun, Fen albo Tajfun.

Imię dla bulteriera – podsumowanie

Imię dla bulteriera to sprawa indywidualna. Można jednak pokusić się o oryginalność, odwołując się do mitologii bądź innych języków. Popularne ostatnio jest nadawanie imion po sławnych postaciach lub odniesienia do sztuki. Stosunkowo rzadko spotyka się imiona będące odniesieniami do kamieni szlachetnych lub zjawisk pogodowych.

Zobacz też:  Egzotyczne karmy dla ptaków – idealne pożywienie dla Twoich pięknych lotników!


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też